Classroom Grade 1 Kit
- Regular Price
- $2,499.99
- Sale Price
- $2,499.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
The Letters & Sounds Classroom Grade 1 Kit provides a teacher planner, decodable readers and supplementary resources for the teaching of Phases 5, 5.5 and 6.
SKU |
Product Name |
Quantity |
JL704 |
Teacher Planner Grade 1 |
1 |
BB903 |
Science Decodables Phase 5 Non-Fiction - 6 Pack |
1 |
BB908 |
Letters & Sounds Phase 5 Set 2 Fiction - 6 Pack |
1 |
BB913 |
Letters & Sounds Phase 5 Set 2 Non-Fiction - 6 Pack |
1 |
BB927 |
The Beanies Hi-Lo Diversity Decodables Phase 5 - 6 Pack |
1 |
BB929 |
Sound Families Long Vowel Fiction Phase 5.5 - 6 pack |
1 |
BB930 |
Sound Families Consonants Fiction Phase 5.5 - 6 pack |
1 |
BB931 |
Sound Families R-controlled Fiction Phase 5.5 - 6 pack |
1 |
BB932 |
Sound Families Long Vowels Non-Fiction Phase 5.5 - 6 pack |
1 |
BB933 |
Sound Families Consonants Non-Fiction Phase 5.5 - 6 pack |
1 |
BB934 |
Sound Families R-controlled Non-Fiction Phase 5.5 - 6 pack |
1 |
JL963 |
Letters & Sounds Phase 5 Set 1 Fiction - 6 Pack |
1 |
JL964 |
Letters & Sounds Phase 5 Set 1 Non-Fiction - 6 Pack |
1 |
BB935 |
Fix Its Suffixes Fiction Phase 6 - 6 pack |
1 |
BB936 |
Fix Its Suffixes Non-Fiction Phase 6 - 6 pack |
1 |
JL194 |
Rainbow Phonics Magnetic Letters |
3 |
JL701 |
Grapheme to Phoneme Cards |
3 |
JL688 |
High Frequency Word Cards |
3 |
JL717 |
Common Exception Word Cards |
3 |
JL689 |
Phoneme Frame Cards |
3 |
JL693 |
Homophone Cards |
3 |
JL694 |
Suffix Cards |
3 |
JL695 |
Read & Write Decodables Set B |
3 |
JL691 |
Phonemic Awareness Cards |
3 |
JL692 |
Alien Word Cards |
3 |
JL716 |
Phoneme Frieze |
3 |
Unavailable? Inquire Now!


BB150
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB151
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB136
- Regular Price
- $34.99
- Sale Price
- $34.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB137
- Regular Price
- $34.99
- Sale Price
- $34.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB138
- Regular Price
- $34.99
- Sale Price
- $34.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB139
- Regular Price
- $34.99
- Sale Price
- $34.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB140
- Regular Price
- $34.99
- Sale Price
- $34.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB100
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB101
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB102
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB103
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB104
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


JL380
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


JL381
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


JL382
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


JL383
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


JL384
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


JL385
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


JL386
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


JL387
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


JL388
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


JL389
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


JL390
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


JL391
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB124
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB106
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB107
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB108
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


BB109
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per