Rainbow Vowels - Cursive
- Regular Price
- $3.00
- Sale Price
- $3.00
- Regular Price
- $9.99
- Unit Price
- /per
Rainbow Vowels is a fantastic hands-on magnetic set to encourage your child to become familiar with different vowels and how they sound when they are joined together! The set includes vowels, changeable vowels, R-controlled vowels and magic E vowels. Rainbow vowels is a fantastic addition to Rainbow Letters and Numbers and Rainbow Alphabet and Digraph sets (sold separately). Rainbow Vowels (cursive) are designed to match the way children are taught to write in school and can be a useful handwriting tool.
Contains 28 pieces.
Approximately 1.60 inches high.
Ages | Grade |
5+ | K |
WARNING: CHOKING HAZARD-Small parts. Not for children under 3 years.


JL641
- Regular Price
- $17.99
- Sale Price
- $17.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL651
- Regular Price
- $17.99
- Sale Price
- $17.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL649
- Regular Price
- $17.99
- Sale Price
- $17.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL197
- Regular Price
- $12.99
- Sale Price
- $12.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL650
- Regular Price
- $17.99
- Sale Price
- $17.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL196
- Regular Price
- $9.99
- Sale Price
- $9.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL194
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL654
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL601
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL602
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL607
- Regular Price
- $49.99
- Sale Price
- $49.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL198
- Regular Price
- $24.99
- Sale Price
- $24.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL618
- Regular Price
- $3.90
- Sale Price
- $3.90
- Regular Price
- $12.99
- Unit Price
- /per


JL608
- Regular Price
- $2.40
- Sale Price
- $2.40
- Regular Price
- $7.99
- Unit Price
- /per


JL612
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL603
- Regular Price
- $3.00
- Sale Price
- $3.00
- Regular Price
- $9.99
- Unit Price
- /per


JL604
- Regular Price
- $3.00
- Sale Price
- $3.00
- Regular Price
- $9.99
- Unit Price
- /per


JL616
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL600
- Regular Price
- $13.99
- Sale Price
- $13.99
- Regular Price
- $19.99
- Unit Price
- /per


JL147
- Regular Price
- $9.09
- Sale Price
- $9.09
- Regular Price
- $12.99
- Unit Price
- /per


JL195
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL614
- Regular Price
- $17.99
- Sale Price
- $17.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL613
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL149
- Regular Price
- $69.99
- Sale Price
- $69.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL610
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per


JL611
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- /per